video player in page

Nuostabieji Lūzeriai. Kita planeta / Wonderful Losers: A Different World (2017)

Nuostabieji Lūzeriai. Kita planeta / Wonderful Losers: A Different World (2017)
DVDRip
16
Pamatė
4 852
Patiks, jei patiko: „Kita svajonių komanda”, „Skrajojantis škotas” , jei žavitės dviračiais ir, jei esate patyrę, kad gyvenime tikrieji nugalėtojai dažnai lieka šešėlyje.

Naujas režisieriaus Arūno Matelio dokumentinis filmas pasakoja apie vienas sudėtingiausių bei populiariausių dviračių varžybų pasaulyje – „Giro d’Italia“. Tačiau ne apie jų garbę ir šlovę. Šios juostos herojai – sudėtingiausius iššūkius įveikiantys ir lyderių šešėlyje esantys sportininkai, neturintys teisės į asmeninę pergalę. Herojai, savo pasiaukojimu nutiesiantys kelią į pergalę komandos žvaigždėms, tapę universaliais pasiaukojimo dėl kitų pavyzdžiais.

Anot italų dienraščio „La Repubblica“, lietuvių režisierius pasirinko labai rizikingą ėjimą - kurti filmą ne apie nugalėtojus, bet apie prakaitą liejančius ir šešėlyje liekančius sportininkus. Tačiau A. Matelis įsitikinęs, kad sąmoningo pasiaukojimo tema labai universali ir suprantama bus ne tik dviračių sporto mylėtojams.

Šios juostos kūrėjų komanda buvo pirmoji, įleista į itin uždarą „Giro d’Italia“ pasaulį po 40-ies metų pertraukos. „Po keturiasdešimties metų gauti leidimą filmuoti garsiąsias lenktynes buvo didžiulis iššūkis ir pergalė. Tačiau dabar, kai filmas jau baigtas, dažnai pagalvoju - ar dar kartą ryžčiausi imtis tokio sudėtingo projekto. Giro d"Italia“ visada buvo uždara ir akylai saugoma teritorija, į kurią, be sportininkų, jų komandų ir greitosios medikų, tiek metų niekam nepavyko patekti. Tik ten atsidūręs, supranti kodėl. Tai kita planeta," - sako filmo režisierius A. Matelis. 

Net aštuonerius metus kurti „Nuostabieji lūzeriai. Kita planeta“ jau nuskynė geriausio dokumentinio filmo laurus viename iš aštuonių prestižiškiausių, A klasės festivalių pasaulyje Varšuvoje ir šią sėkmę pakartojo festivalyje „Listapad“ Minske, kur gavo Grand Prix ir buvo išrinktas žiūroviškiausiu festivalio filmu.

Režisierius A. Matelis ne kartą yra pelnęs šlovę tarptautinėje kino bendruomenėje. Už ankstesnius savo filmus, režisierius yra apdovanotas ne vienu reikšmingu prizu, o 2007 m. pelnė "Amerikos režisierių gildijos" prizą „Už išskirtinius nuopelnus režisūrai", o ankstesnis režisieriaus filmas „Prieš parskrendant į Žemę" pripažintas geriausiu dokumentiniu filmu pasaulyje. Pats režisierius pripažįsta, kad po dešimties metų pertraukos sukurtas filmas - jam be galo svarbus, nes jis gimė iš jo paties aistros dviračių sportui ir lenktynėms, kurios visada viliojo savo nematomomis ir nepapasakotomis istorijomis.

Filmas "Nuostabieji Lūzeriai. Kita planeta" - tai didžiausias bendros gamybos projektas Europoje. Filmą, inicijuotą režisieriaus A. Matelio ir "Studija Nominum", kūrė net aštuonios šalys: Lietuva, Italija, Šveicarija, Airija, Šiaurės Airija, Latvija, Ispanija ir Belgija.
Pristatymas
Žiūrėti Nuostabieji Lūzeriai. Kita planeta / Wonderful Losers: A Different World (2017) online.
Komentarai
Informacija
Mielas lankytojau. Jūs čia esate kaip neregistruotas vartotojas.
Mes siūlome jums užsiregistruoti arba tiesiog prisijungti naudojant savo prisijungimo duomenis, tam, kad galėtum įkelti bei komentuoti norimas naujienas.
pixel code